בציר 2022: יבולים גבוהים ואיכות מצוינת

15 בספטמבר 2022

אילן רמון וברוך שפינוזה

בציר 2022 שמתקיים בימים אלה, מתאפיין ביבולים גבוהים מהממוצע. האיכות לא נפגמה כתוצאה מכך, אבל יחד עם זאת, כאבי הראש הלוגיסטיים הנובעים מבציר שכזה, טיפסו מעבר "לקו האדום": היקב עמוס במכלים ומשטחי ענבים שמגיעים ועוברים ל"מצב צבירה אחר" וכך אין מקום לזוז, כל שכן לקבל אורחים, ולכן, לא נקיים השנה את האירוע המסורתי לקראת ראש השנה.

שני יינות חדשים, בכמות מוגבלת של כ-600 בק' כל אחד, ממתינים עדיין לתוויות. אני מנחש שיהיו מוכנים לקראת סוף אוקטובר.

שפינוזה Concept

"אב טיפוס" ליין חדש המורכב מהזנים: גרנאש, קריניאן וקברנה סוביניון.

מוקדש ל"אבי הפילוסופיה" המודרנית, ברוך שפינוזה, 1677-1632; יהודי שהגדיר מחדש את האלוהות, ולכן הוטל עליו חרם על ידי קהילת יהודי אמסטרדם. אלברט איינשטיין אמר עליו: "אני מאמין באלוהיו של שפינוזה המגלה עצמו בחוקיות ההרמונית של העולם".

שפינוזה תיאר את "החוכמה העליונה" (הידיעה ה-III), כחוכמה שאינה תוצאה של ידע נלמד – תורת המדעים לסוגיהם השונים (הידיעה ה-II), אלא תוצאה של התעמקות של כלל ההוויה האנושית, לא רק המוח, בנושא מסוים שבו האדם עוסק.

Underground Ramon

מוקדש לזכרו של אילן רמון (2003-1954), טייס חיל האוויר, שהיה האסטרונאוט הישראלי הראשון שטס בחלל והתחבט גם הוא בשאלות קיומיות, וניספה בעת החזרה לאטמוספירה.

היין, תערובת של 95% קברנה סוביניון  ו-5% סירה, התיישן בשתי חביות צרפתיות חדשות, שיוצרו במיוחד, Custom made, ליקב סוסון ים. 599 בקבוקים יוצרו מיין חד פעמי זה.

שיתוף הפעולה בין החבתן הצרפתי ליקב סוסון ים נמשך, וחביות נוספות יוצרו במיוחד, כל אחת מיועדת ליין אחר (מגוון יינות הכוללים, בין היתר: שנין בלאן, עוז ואנטואן).

אילוסטרציה: ויקיפדיה ו- NASA